PLASTY

Gravírování – firemní štítky
Výroba gravírovaných firemních cedulí, tabulí či štítků patří do stěžejní části naší výroby. Vyrobíme i gravírované štítky větších rozměrů. Pro výrobu gravírovaných cedulí využíváme mnoha dostupných materiálů jako je mozaz, hliník, PVC, PMMA – plexisklo, různé druhy jiných dvou nebo vícevrstvých plastů, dřevo. Výroba gravírovaných cedulek je finalizována barvením gravíru – v některých případech, fazetováním hran tabulky, či patinováním povrchu některých materiálů. Součástí servisu výrobce gravírovaných desek je i prodej – dodávka patřičného ozdobného montážního materiálu – šroubů, stejně tak samotná montáž.

Plasty
Gravírování plastů patří k nejčastějším ekonomickým variantám výroby firemních štítků. Nejčastěji používáme plasty s povrchovou kovovou vrstvou typu Formetal, Laserform, Alulaser, Alumamark, Formatour, Laser – EX, Laserfoil, Formalon, Gravoglas. Dalším typem imitace kovu jsou většinou PMMA typu imitace kovu – Metalický akrylát, či imitace umělého mramoru. Konečně také klasické barevné plexisklo. Vhodným materiálem jsou plexiskla litá.

 

U dvouvrstvým materiálů typu Formetal dojde progravírováním vrchní vrstvy k odkrytím vrstvy spodní, což vytvoří patřičný kontrast. Některé z těchto materiálů jsou vhodné do exteriéru. Tyto dvouvrstvé až třívrstvé materiály – respektive výrobky z těchto materiálů můžeme dodat v tl. od cca 0,5 až do 3 mm. Podobně jako ke kovovým deskám dodáváme adekvátně stylizované montážní ozdobné šrouby. Plastové gravírované tabulky vyjma cedulí z plexiskla PMMA nelze barvit, u dvouvrstvých plastů tak tedy barvu grafiky určuje spodní vrstva plastu.