HLINÍK

Gravírování – firemní štítky
Výroba gravírovaných firemních cedulí, tabulí či štítků patří do stěžejní části naší výroby. Vyrobíme i gravírované štítky větších rozměrů. Pro výrobu gravírovaných cedulí využíváme mnoha dostupných materiálů jako je mozaz, hliník, PVC, PMMA – plexisklo, různé druhy jiných dvou nebo vícevrstvých plastů, dřevo. Výroba gravírovaných cedulek je finalizována barvením gravíru – v některých případech, fazetováním hran tabulky, či patinováním povrchu některých materiálů. Součástí servisu výrobce gravírovaných desek je i prodej – dodávka patřičného ozdobného montážního materiálu – šroubů, stejně tak samotná montáž.

Hliníkové gravírované štítky – eloxované cedulky
Jeden z nejčastěji využívaných materiálů pro firemní tabulky je hliníkový eloxovaný plech. Materiál je většinou oboustranně eloxovaný a to v provedení stříbrný elox, zlatý elox, červený elox, zelený elox a modrý elox, bronzový elox či černý elox. Jedním z polulárních materiálů je eloxovaný materiál – imitace nerezi. Jedná se o kovovou desku s příčným brusem.Výroba gravírovaných štítků je pak z materiálů v tl. 0,5 až 4 mm.
K tvarovému ořezu hliníkových – duralových desek využíváme spirálové frézy, ke gravírování potom většinou gravírovací frézy typu „V“. Doba gravírování je mimo jiné odvislá i od typu použité frézy. Používáme adekvátní velikost frézovacích nástrojů, tak, abychom kvalitu a přesnost gravírované grafiky udrželi na co nejvyšší úrovni. To, že byl použit skutečně adekvátní, respektive adekvátně přesný nástroj pro gravírování, poznáte zpravidla v ostrých rozích písmene, či grafiky. Čím jemnější fréza byla použita, tím je vnitřní roh více ostrý než kulatý.
Vyrytou grafiku zpravidla vybarvujeme kvalitními akrylátovými autolaky, někdy – na přání desku celou zalakujeme.
Výběr hliníkových materiálů je poměrně široký.

rytí firemních a pamětních desek

Z těchto materiálů tak vyrábíme i drobné předměty jako gravírované klíčenky do šaten, saun, bazénů, tělocvičen, posiloven, solárií a jiných prostor, tam kde je potřeba dodržet dlouhodobou životnost označení. Malé série – výroba odznaků, jmenovek, visaček, štítků pro automobily, počítače či jiné elektrotechnické přístroje či zařízení. Dále jsou to štítky do chemických, průmyslových či elektro provozů. Stejně tak štítky pro značení strojů, výrobků, vozidel. Výroba domovních či bytových štítků je nedílnou součástí produkce.

Hliníková frézovaná loga – imitace nerezi
Jsme výrobce hliníkových logotypů v provedení imitace broušené nerezi. Z pohledové vzdálenosti vypadá logo skutečně jako by bylo vyrobeno z broušené nerezi, je však daleko lehčí, bezúdržbové a jednodušší na zpracování – výrobu, čož se pozitivně odráží v jeho ceně oproti výrobě z klasické derezi. Loga, logotypy či grafiku z hliníku nejčastěji instalujeme na plastových či hliníkových distancích.