REKLAMNÍ BANNERY

Reklamní banery a plachty je možné tisknout na celo řadu materiálů. Jako výrobce reklamních banerů a plachet odebíráme materály mnoha výrobců. Tisk reklamních transparentů tak zahrnuje mnoho materiálů.

Nejlevnější krátkodobé plachty je možné vyrábět z laminovaných banerů. Tento typ materiálu je vhodný pro krátkodobé akce a malé rozměry transparentů. Zpravidla mají strukturovaný povrch jednostranně či oboustranně a jejich hmotnost začínána cca 300 g /m2 a konči cca na 450 g /m2, což je dáno výrobcem a aktuální nabídkou.

Kvalitnější materiál, litý baner, je vhodný jak pro kvalitní tisky menších formátů, tak pro tisky skutečně velkoformátové a je určen na delší dobu. Hmotnost začíná cca na 450 až 500g /m2 u jednostranně hladkých banerů až po 650 g/m2 u kvalitních oboustranně hladkých bannerů.

Pro nesvětelnou reklamu, resp. tisk, který nebude prosvětlen se používají bannerové plachty typu frontlit (frontlight). Reklamní plachty, jež jsou určeny pro prosvětlení, zvláště do světelných boxů typu SignTech tiskneme na materiály typu backlight (backlit). Tyto materiály mají hmotnost až 760 g /m2 a mají speciální vnitřní úpravu pro rozptýlení světla, podobně jako opálové plexisklo. Baner backlight (backlit) je často z důvodu sytosti barev potištěn z obou stran a využívá se u světelných reklam větších rozměrů – více než cca 3m2.

Pro nesvětelné aplikace, resp. tam kde baner – plachta nemůže či nesmí být prosvícena tiskneme na litý baner s černým neprůsvitným jádrem – středním vrstvou, typu blockout. Tento typ reklamní plachty nejčastěji využíváme při tisku plachtové výstrče na výložnících u kaváren, hotelů, restaurací či jiných podniků, kde je designově vhodná, a kde je plachta nasvícena z jedné či obou stran. Tisk tak neprosvítá do druhé strany.

 

výroba a instalace reklamních bannerů PrahaTiskneme oboustranné i jednostranné PVC bannery a transparenty, provádíme montáž.

Odlehčenou variantou PVC plachty je odlehčená varianta typu MESH. Tento tisk podkladového materiálu tisku je nejvhodnější použít u velkoformátových aplikací, které je možno nasvětlit, nikoli však prosvětlit (zadní světlo ne). Materiál je provzdušněn perforací, tzn. zblízka průhledný s váhou cca 250 až 350 g /m2. Využívá se obzvláště u velkých rozměrů, kde je jeho výhodou nízká hmotnost a propustnost vzduchu – větru, průhlednost z blízka a neprůhlednost z větší dálky mu tak dává výhodu být umístěn i před okna rekonstruovaných objektů. Při aplikaci velkých rozměrů se tento materiál svařuje; podvaření krajů transparentu je nutností při výrobě každého transparentu tohoto typu. Napínání těchto reklam – transparentů pak probíhá pomocí gumolana.

Finalizací – finishingem – dokončovací prací u banerů – plachet – transparentů je podvařování krajů transparentu a instalace ok do krajů transparentu. Oka mohou být podvařená, zvláště u větších formátů a materiálu typu MESH, nýtovaná – lisovaná kovová mosazná či pozinkovaná oka u menších formátů, nebo plného PVC banneru.

Více informací o materiálech naleznete v sekci VELKOPLOŠNÝ DIGITÁLNÍ TISK.

Banerů, respektive PVC plachty využíváme taktéž ve výstavnictví, což můžete vidět i v kategorii VÝSTAVY – POP UP SYSTÉMY.

ROLL UP, POP UP A JINÉ TYPY REKLAMNÍCH BANNERŮ VE VÝSTAVNICTVÍ