OKENNÍ FOLIE – AUTOMOBILY

Protisluneční fólie
Instalace okenních fólií na automobily je stále žádanou službou. Zatmavení skel automobilu je využíváno z důvodu, snížení slunečního záření a tepelné energie uvnitř automobilu, vytvoření soukromého prostředí ať již pro osoby, či zakrytí přepravovaného nákladu, v neposlední řadě taktéž designově doplní image automobilu; stává se tak součástí tunningu vozu. Vzorník polyesterových reflexních a nereflexních fólií – materiálů lze zapůjčit na vyžádání.

Naším cílem je mimo jiné i uvedením informací o tom, co a jak je možné nalepit na skla automobilu. V poslední době jsou aktuální diskuze o propustnosti dodatečně instalovaných fólií na sklech automobilu.

Jak se tváří zákon, a co je psáno ve vyhlášce ministerstva dopravy ?
Na předních bočních sklech sloužících k výhledu řidiče musí celková propustnost dosahovat nejméně 70 %.
Propustnost světla čelního skla musí být minimálně 75 %.
Skla za řidičem nejsou limitována propustností světla, ale fólie na zadním skle nesmí zakrývat třetí brzdovou svítilnu.
Za příliš tmavé fólie mohou policisté řidiči zakázat další jízdu.
Pokud závadu na místě šofér neodstraní, mohou mu odstavit vozidlo.
Za porušení hrozí řidiči bloková pokuta do 5000 korun. Ve správním řízení za propustnost nižší než 20 % může pokuta být od 5 do 10 tisíc Kč nebo zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.

Co instalujeme, za jakých podmínek ?
Lepení , instalaci fólií provádíme na zadní část automobilu za řidičem bez omezení . Pod fólií je umístěn atestační štítek fólie.
Přední sklo, boční sklo u řidiče a u spolujezdce instalujeme a opatřujeme atestačním štítkem, pouze na základě přeměření výsledku světelného útlumu, který splňuje normu vyhlášky ministerstva dopravy.

Instalace okenních fólií na zadní části automobilu trvá cca 2+ hodiny, instalace celého automobilu pak 4- 5 hodin.

Bezpečnostní fólie – automobily
Instalace bezpečnostní čiré nebo tónované fólie automobilu je věcí zásadního rozhodnutí. Instalace probíhá na boční skla automobilu, má za úkol ochránit automobil, resp. předměty v automobilu od rychlých krádežích na parkovištích a v provozu. Další funkcí bezpečnostní fólie na automobilu je ochrana proti pořezání střepy při haváriích automobilu. Polyesterová fólie drží střípky, tak jak je známe pohromadě; není však problém celý plát fólie s rozbitým sklem vyvrátit při vyprošťování zraněných osob z automobilu. Síla fólie, kterou instalujeme jako bezpečnostní fólii do automobilů je 100, 150 a nebo 175 micronů.
Používáme homologované materiály. Vzorník materiálů je možné si telefonicky vyžádat.