BEZPEČNOSTNÍ FÓLIE

Bezpečnostní fólie – budovy
Ochrana skel oken a dveří budov patří ke standardům v bydlení, komerčních i nekomerčních prostorách. Dodáváme a instalujeme fólie, které lze zahrnout do kategorie ochranné a bezpečnostní.
Jednotlivé typy fólií vycházejí ze stejného chemického, molekulárního složení materiálu – polyester, liší se od sebe v podstatě jen počtem použitých vrstev k sobě spojených lepidlem. Rozlišujeme tak fólie podle tlouštky síly udávané v mikronech ( 1 micron = 0,001 mm). Jednotlivé síly (tloušťky) fólií mají své určení – za jakým účelem je vhodné fólii použít.
Bezpečnostní a ochranná fólie se instaluje z opačné strany, té, ze které neočekáváme inzultaci skla, případně obou (v interiéru) a má za účel ochránit sklo do určité míry před prasknutím a od určité míry po rozbití tabule skla držet střepy po hromadě, tak, aby se nerozsypali a nedošlo ke zranění a poškození jiných věcí. U bezpečnostních fólií, navíc, což je dáno atestem, zabraňují po určitou dobu a sílu útoku, proniknutí tabulí rozbitého skla do chráněného prostoru. Typ a síla útoku je definována státním testem a nelze tak definovat jiným způsobem.

Variací na toto téma jsou fólie ochranné a bezpečnostní tónované, kde je přidána další vrstva okenní protisluneční fólie, což ochranné či bezpečnostní fólii přidává vlastnosti, které mají protisluneční fólie – ochrana před UV a IR, snížení sluneční energie, atd.

Dodáváme – instalujeme fólie označené jako „ochranná fólie“ v síle:

100 mikronů – vhodné pro jednoduchou ochranu skla, v domácnosti v koupelně, obývacím a dětském pokoji, tam kde hrozí rozbití skla z neopatrnosti – náhodou, kde je sklo ohroženo občas, kde nehrozí opakovaný silnější náraz či útok na sklo po jeho rozbití. Pevnostní kategorie 2B2.

175 mikronů – vhodné pro aplikace, prostory, kde očekáváme náraz do skla daleko častěji, jako jsou tělocvičny, sportovní centra, obchodní centra, úřady, technické provozy, dílny. Pevnostní kategorie 1B1.

Dodáváme – instalujeme fólie označené jako „bezpečnostní fólie“ v síle:

300 mikronů – ochrana kanceláří bytových a nebytových prostor proti násilnému vniknutí. Tento typ má po určitou dobu odolávat průniku předmětů a osob. Je určen všude tam, kde je potřeba ochránit objekt proti kriminalitě a vandalismu. Pevnostní kategorie P1A a P2A.
Součástí splňují podmínky dané ochrany je i patřičná tloušťka skla.
Tento typ fólie uznává pojišťovna v pojistné smlouvě jako jednu z ochran objektu, podmínkou je samozřejmě dodávka a montáž fólie firmou k tomu akreditovanou. Tzn. pokud si fólii nalepíte sami, pojišťovna neakceptuje.

K instalaci bezpečnostních a okenních fólií máme případné atesty, zkoušky a certifikáty s oprávněním instalovat. Materiály mají příslušné atesty a státní zkoušky, tam, kde to zákon či kvalita vyžaduje.