ACS

Orientační systémy jsou základním prostředkem v orientaci v budovách i exteriérech. Správné zvolení typu, umístění a provedení orientačního systému jasně definuje prostor a napomáhá tak k jasnému a příjemnému pohybu v lokalitě.
Orientační systémy můžeme rozdělit na standardní – většinou panelový hliníkový systém a nestandardní provedení orientačního systému a to z materiálů jako je eloxovaný hliník, sklo, plasty či dřevo.

Jsme výrobce orientačního systému pro nemocnice, státní instituce, úřady, ministerstva, obchodní centra, banky, letiště, muzea, školy, sportovní areály – sportoviště a firmy.

Standardní orientační systém – ACS Cosign
Tento systém podobně jako konkurenční typy profilů zahrnuje několik produktových řad.

Modulární systém pro interiér a exteriér.
Orientační systém pro vnitřní i venkovní prostory je tvořen jednotlivými segmenty. Šířka a typ jednotlivých lišt či panelů segmentového orientačního systému umožňuje sestavit individuální akorátní složení orientační tabule či tabulky. Samotný popis panelového orientačního systému lze realizovat řezanou grafikou – plotrovaná písmenka, či gravírováním, případně digitálním tiskem. Jednotlivý typ popisu pak dává orientačnímu systému patřičnou individualitu či exkluzivitu.

Interiérový – INDOOR systém, respektive tabulkové sestavy z těchto profilů lze opatřit plastovými boky, to v případě ekonomického – levnějšího provedení. Nebo hliníkovými boky v několikerém provedení. Stejně tak z hlediska barevného provedení lze vnitřní systém dodat v provedení stříbrný elox, zlatý elox či jinou individuální povrchovou úpravou. Jednotlivé tabulkové sestavy orientačního systému podkládáme kvalitním podkladovým sendvičovým (AL/Pe/Al) materiálem, což pomáhá dlouhodobé bezporuchovosti a kvalitě orientačního systému i při výměně jednotlivých segmentů.

smysl obrázku

Alt text

 

Prospekty a dokumentace ve formátu PDF.

Flexibilní tabulky orientačního systému
Flexibilní tabulky typu Curvosign, Curvo Plus, Rainbow, Rainbow Plus a Strato jsou jednostranné či oboustranné tabulky o jedné ploše, která je kryta transparentním materiálem. Samotnou grafiku orientační tabulky lze tak vytisknout uživatelsky na kancelářské tiskárně a vložit pod průhlednou slídu. Tabulky lze vyrábět ve velikostech, kde je jedna strana daná šířkou vyráběného profilu druhou lze pak libovolně přizpůsobit. Šířky jednotlivých profilů jsou vyráběny tak, aby bylo možné pohodlně vložit „áčkové“ formáty (A7, A6,A5,A4….).
Boky jednotlivých tabulek jsou zakončeny buď nerezovými špunty, či plastovými bočnicemi – podle typu profilu. Volba konkrétního typu orientačních tabulek je tak hlavně otázka designu jednotlivých provedení (profilu).

Prospekty ve formátu PDF.

Totemové pylony
Totemy – orientační sloupy ať světelné či nesvětelné jsou tvořeny hliníkovými profily v provedení stříbrný elox v kombinaci s plastem či hliníkovým plechem. Zde je jako další povrchová úprava možná mokré či suché lakování (komaxit). Jednotlivý design totemu je tak dán především tvarem a velikostí nosných bočnic – pylonů totemu. Kompletní sestavení v originálním provedení jednotlivých dílů leckdy celou záležitost poněkud prodraží, v mnohých případech tak systém zjednodušujeme do ekonomických variant.
Pokud je systém světelný, doplňujeme světelné zdroje – a to většinou zářivky, nebo LED technologii. Při prosvícení LED technologií nabízíme jak ekonomické řešení – kdy celá plocha nesvítí stejnoměrně a ne dost silně jako zářivky – 5000 lm/m2, až po kvalitní řešení, kdy tuto hodnotu světelného toku dokážeme udržet, stejně tak rovnoměrnost prosvícení reklamní plochy. Totemy či reklamní pylony instalujeme jak v interiéru, tak exteriéru, kde provádíme veškerý servis ohledně elektro a betonáže základů venkovního stojanu.

Prospekty ve formátu PDF.

 

 

U totemů s výměnou grafikou tiskneme na materiály typu backlight, frontlight či translucentní fólie. Zajišťujeme taktéž pravidelnou výrobu a výměnu reklamní grafiky, tam kde to situace vyžaduje.

Výroba orientačního systému využívá taktéž na trhu dostupné profily značené výrobcem jako Alusign a jeho produktové řady: segmentových systémů – Indoor a Outdoor, jednoplošné flexibilní samoobslužné tabulky – Plato a Plato Plus, dále pylony do interiéru i exteriéru – Totem a systém pro nasvětlování vitrín a tabulí Highlight

Systémy dodávané firmou Spandex a jeho produktové řady: segmentové systémy – Slatz, Slim Slatz, venkovní systém Infopanel a uživatelsky výměnné tabulky, resp. grafika v tabulkách – Inzertz.

V neposlední řadě interiérový tabulkový systém Triline.

Jako výrobce orientačních systémů poskytujeme i pozáruční servis a úpravu orientačních systémů či tabulek, které jsme nevyráběli.

Plakátové rámečky a display
Rámování tištěných informací orientačního systému se týká hlavně plakátů – posterů větších rozměrů. Podobně jako u flexibilních tabulek lze grafiku lehce vyměnit. Používáme  a nabízíme různé typy, velikosti, barvy a design provedení obvodového rámečku, zaklapávacích i pevných profilů jenž drží nejen grafiku, ale i krycí transparentní vrstvu plakátu. Tyto systémy jsou hodně využívány v kinech, sportovištích, zdravotnických zařízeních a všude tam, kde je potřeba během času měnit uživatelsky informace a to poměrně rychle.

Prospekty ve formátu PDF.

Vitríny – Propagační skříně
Do našeho výrobního portfolia spadá taktéž výroba vitrín a nasvětlených či prosvětlených vitrín. Pro výrobu využíváme několika typů profilů zvolených podle typu požadovaného výsledku. Magnetické vitríny nebo vitríny s měkkou zadní stěnou na připíchnutí dokumentů mohou být určeny k montáži na stěnu, případně být opatřeny nosníky při umístění do prostoru. Pro krytí pohledové plochy využíváme jak klasické sklo, tak různé typy antireflexních plexiskel či polykarbonátů. Vitríny s vrchními panty dodáváme standardně s komfortními tlumiči pro bezproblémovou manipulaci s čelní stěnou. Vitríny nesvětlujeme ve vertikálním či horizontálním směru a to buď klasickými zářivkami s paticí T8, nebo T5, případně LED technologií – LED pásky, nebo LED moduly. Povrchová úprava vitríny – barva dle RAL a to buď mokrou cestou – akrylátové laky, nebo prášková komaxitová barva – komaxit. Některé typy vitrín, resp. některé typy profilů dodáváme i v provedení stříbrnný elox. Zajišťujeme taktéž montáž vitrín a jejich připojení do el. sítě.

Výhodou naší produkce je, že jsme schopni a ochotni vyrobit propagační skříň – vitrínu jakýchkoli rozměrů (samozřejmě v rozumných dimenzích) a to již od jednoho kusu v krátkém čase, na rozdíl od velkoprodejců, a to za cenu, která odpovídá sériové výrobě standardních rozměrů.

Více o výrobě vitrín naleznete v kategorii VITRÍNY – PROPAGAČNÍ SKŘÍNĚ